Rólunk
Elkötelezett pedagógusok vagyunk, akik teljes szívükkel hiszik, hogy az iskolának, a pedagógusnak van jelentősége és szerepe abban, hogy a céljaiért tenni képes, egymásra nyitott, és együttműködésre nem csak szavakban, hanem tettekben is képes generációk szülessenek.
Mi ilyen világban szeretnénk élni, és Te?
Péter Kata
vezető, tanulásfejlesztés-tréner
drámapedagógus
Több mint 10 éve foglalkozom tanulásmódszertan tanításával, kezdetben gyakorló pedagógusként, iskolai keretek között, később a kooplab-nál. Vallom, hogy a tanulás nem pusztán tanulási technikák összességeként értelmezhető – a tanulás egy komplex folyamat, amelyben óriási jelentősége van annak, hogy ismerjük saját magunkat, tudjunk a magunk számára belső motivációt teremteni, és az adott tanulási célhoz a legjobb tanulási technikát megválasztani.
Hiszem, hogy gyakorló pedagógusként van felelősségünk abban, hogy a gyermekeket a tananyagon kívül megtanítsuk annak elsajátítása módszereire is, tanórai keretek között. A kooperatív technikák használatával ez hatékonyan megvalósítható.
A 21. század pedagógiájának egyik legnagyobb kihívása a diákok érdeklődésének és motivációjának fenntartása, az aktív tanórai részvétel megvalósítása. A kooperatív technikák alkalmazása a tanórán a tanulásmódszertan tanítása mellett ezt a kihívást is csillagos ötösre teljesíti.
Csizmadia Ildikó
drámapedagógus-tréner
pedagógus
Témáim: Összejátszó közösségépítők gyerekeknek, pedagógus közösségépítő workshopok
Pedagógusként tapasztalatot szereztem a Waldorf pedagógiában, ahol a művészeti nevelés eszközeivel építettem közösséget. Drámatanárként nap mint nap látom, hogy mennyit tesz hozzá a játék, az élményalapú tapasztalás az egyén személyiségfejlődéséhez és a másokhoz való kapcsolódáshoz.
A gyerekek mindennapjaik nagy részét az osztályközösség keretein belül élik. Mennyivel jobb egy olyan közegbe bemenni nap mint nap, amely megtartó, biztonságos és egymás elfogadására épül.
Ezt segítjük osztályközösségeknek szóló közösségépítő-problémamegoldó workshopjainkon. A pedagógus-osztályfőnökkel együttműködve igazodunk az adott közösség igényeihez, megoldandó problémáihoz.
Tapasztalataim szerint a workshopok során a gyerekek megnyílnak, elfogadóbbá válnak egymás irányába, erősebbek lesznek a kapcsolati hálók – biztonságosabbá válik a tér. A foglalkozás témaválasztásánál meghatározó lehet az aktuális tananyag, ezáltal a gyerekek számára az kézzelfoghatóbbá és életszerűbbé válik.
A kutya jelenléte a tanórákon – legyen szó konkrét tanulási cél megvalósításáról, vagy „csak” közösségépítésről – óriási élmény és motivációs eszköz a gyerekek számára, kortól függetlenül.
A kutya tükröt tud tartani, egyénnek és közösségnek egyaránt. Segít abban, hogy jobban megismerjük magunkat, és jól rá tudjunk hangolódni egymásra.
MÁZLI pedig imád gyerekekkel dolgozni, szerves része tud lenni bármely tanulási célú tanórának, éppúgy mint a gyerekcsapat együttműködésének erősítésére szolgáló közösségépítőnek.
Külön megtiszteltetés számára, ha az ő közvetítésével szerezhetnek új ismereteket is a gyerekek arról, hogyan lehetnek jó gazdái és értő partnerei otthoni kedvenceiknek.
Miért velünk?
5 érv, ami miatt osztályfőnökként érdemes Velünk dolgoznod
Megoldás fókuszú a hozzáállásunk
Legyen az tanulással vagy a közösségben való léthet kapcsolódó egyéb probléma: arra hozunk megoldást, amit TE osztályfőnökként/tantárgypedagógusként megfogalmazol.
Rezonálunk a diákokra
Kíváncsiak vagyunk és megtaláljuk a hangot a gyerekekkel, osztályközösségekkel. Képesek vagyunk meglátni az egyént is a közösségben!
Életszagúak vagyunk
Nem elméleti síkon, hanem a működőképes gyakorlat felől közelítünk.
Kívül-belül ismerjük az iskolai viszonyokat
A közoktatás adottságaiból és anomáliáiból képesek vagyunk előnyt kovácsolni!
Szeretjük, amit csinálunk
A lelkesedésünk és a türelmünk határtalan, és abból fakad, hogy imádjuk a munkánkat!