Pedagógus képzés
Kooperatív technikák az osztályban
Azért vagyunk, hogy Mi pedagógusok – akik még hiszünk a hivatásunkban – egyre többen felismerjük, hogy az együttműködés, a kooperáció a jövő kulcsszava. Az a gyerek, aki nem kap lehetőséget, hogy még gyerekként, sok gyakorlással az ehhez szükséges „tudást” megszerezze, felnőttként keservesen fogja pótolni ezt.
Az együttműködés képességével nem születünk, hanem életünk folyamán megtanuljuk azt. Nem könyvből, hanem a gyakorlatban, saját tapasztalatból.
A mi célunk az, hogy minél több gyerek legyen, aki a többiekkel való sikeres együttműködéshez szükséges képességeket már az iskolapadban megszerezte.
Ki teremthetné meg erre a legjobb lehetőséget, ha nem Mi, pedagógusok?


Alkotó közösség
Rólunk
Gyakorló pedagógusok kis csoportja vagyunk, akik úgy gondolják, hogy lehetséges szakítani a régi beidegződésekkel, a kizárólag frontális oktatási formával, a tanári „megmondó” szereppel.
Mélyen hiszünk abban, hogy használva a kreativitásunkat az órán nem csupán a gyerekekkel, hanem magunkkal teszünk jót.
A kooperatív módszerekkel való tanítástól megújulást várunk a gyerekektől és magunktól egyaránt. Tapasztalataink alapján állítjuk, hogy a koop módszerek használatával szárnyra kap a gyerekek lelkesedése, motivációja, ezáltal a teljesítményük is. Mi pedig pedagógusként- megélhetjük nap mint nap azt az örömöt és elégedettséget, aminek reményében anno ezt a hivatást választottuk.
Bízunk abban, hogy egyre többen leszünk így.
Küldetésünk
Ezt tesszük
Keressük minden nap azokat a tartalmakat és formákat, amelyek segíthetnek a kooperatív tanítási módszerek elterjesztésében a magyar iskolákban. Fejlesztjük a tananyagainkat, képzéseinket a tapasztalatok és visszajelzéseink alapján, hogy hasznos segítségére legyünk a fejlődni, megújulni akaróknak. Kutatunk, írunk, megosztjuk, amit előremutató kezdeményezésnek látunk, és közben mi is fejlődünk, tanulunk, jobb pedagógusok leszünk. Hiszen komolyan gondoljuk – tanítani felelősség.
Víziónk
Ezért dolgozunk…
„A jövőt úgy lehet a legjobban megjósolni, ha létrehozzuk” (Abraham Lincoln). Hiszünk abban, hogyha mi változunk, a következő generáció már képes lesz arra, hogy ne csak beszéljen az együttműködés szükségszerűségéről, hanem aktívan gyakorolja is azt. Hiszünk abban, hogy nekünk – pedagógusokon – meghatározó szerepünk van megteremteni azokat a feltételeket, ahol a gyerekek kooperációs képességei kialakulhatnak – ez a jövő iskolája.
Tananyagok
Tapasztaltad már az osztályodban társas tanulási helyzetben, hogy
nehéz minden diákot bevonni a munkába?Vannak, aki vezetik a diskurzust és vannak akik nem tudnak/akarnak megnyilvánulni?
gyakoriak a konfliktusok, amelyeket nehéz kezelni, anélkül, hogy az osztály munkáját zavarnánk/hátráltatnánk?
a gyerekek nem jegyzik meg a teendők sorrendjét, ezért sok idő megy kárba?
a gyerekek/csoportok eltérő ütemben dolgoznak, egyik hamarabb végez, mint a másik a feladattal?
nem tudják, hogyan beszélgessenek egy adott témáról?
nem tudják, hogyan kezeljék a vitás kérdéseket?
türelmetlenek egymással a gyerekek?
A 10 legsokoldalúbban használható kooperatív technikáról szabadon hozzáférhető tananyagokat készítettünk. Ezeket videós formátumban illetve letölthető pdf. formátumban tudod elérni.
Minden technika minden osztályfokon használható és tantárgytól függetlenül minden órán bevethető.
Videó és letölthető szöveges összefoglaló minden technikához
Hogyan alkalmazd? - lépésről lépésre magyarázattal
Minden technikához ajánlott feladattípusok, ötletekkel
Mire figyelj? - tippek a jó szervezéshez
Feladatötletek haladóknak
Your content goes here. Edit or remove this text inline or in the module Content settings. You can also style every aspect of this content in the module Design settings and even apply custom CSS to this text in the module Advanced settings.
Testreszabott tanfolyamok
Képzések
Mindenki megtalálja a számára megfelelő tartalmat és formát, legyen az a kooperatív technikák világában kezdő vagy haladó, személyesen vagy online tanulni vágyó.
Azokra is gondoltunk, akik egyéni mentorálást tartanának kézzelfogható támogatásnak. A képzések időtartamát és időbeosztását úgy találtuk ki, hogy azok alkalmazkodjanak a pedagógus lét változatosságához.


kooplab Zoom
Tanulásszervezés Zoom-on kooperatívan -hogyan használd ki a Zoom adottságait, hogy online is kooperatív órákat tarthass? Lépésről lépésre Zoom beállítások a csoportok „breakout room”-ba való szervezéséhez, Zoomban hatékonyan alkalmazható feladattípusokkal, tippek szervezési problémák megoldására. Képes leszel a diákjaidat aktív tanulókká varázsolni az online órákon.

kooplab Alapozó
Megtapasztalod a különbséget a társas tanulás és strukturált kooperatív munka között. Alaptechnikák működését próbálod ki a gyakorlatban, tudatosítod az egymást követő lépéseket, és alkalmazod a tanultakat a gyakorlatban. Képes leszel saját tantárgyból saját feladatot átalakítani a kooperativitás alapelveinek megfelelően. Képes leszel magabiztosan alkalmazni az legfontosabb technikákat.

kooplab Mester
Megtapasztalod saját teremtő kreativitásod határtalanságát. Képes leszel láncba szervezni a kooperatív technikákat a tanulási célnak megfelelően. Képes leszel figyelembe venni az egyéni képességeket, intelligencia-típusokat és eltérő haladási ütemeket a munka tervezésénél és szervezésénél. Egyre kevesebb energia ráfordítással egyre teljesebb kooperatív órákat szervezel, figyelmedet a csoport/osztálykohézió kiteljesítésére fordíthatod.

Online tanulás
Tanulj otthonról!
Kooperatív módszerekről úgy is tanulhatsz, sőt gyakorolhatod is őket, ha nem bújsz ki a papucsodból. Otthonról, kényelmesen, a Te időbeosztásodnak megfelelően.
Ezért készítettünk ingyenes tananyagokat, amiket meg tudsz nézni, vagy el tudsz olvasni, amikor neked kényelmes. A tananyagok, amelyek egy-egy gyakran használt kooperatív technikát mutatnak be részletesen, szabadon hozzáférhetők.
Ha túl vagy a tananyagokon, de nem merted őket még kipróbálni az órádon, akkor jelentkezz be kooplab Alapozó online képzésünkre. Gyakorlati segítséget kapsz, mit mikor és hogyan használj.
Ha már gyakorlottan használod az órákon a kooperatív technikák egy részét, akkor tanulj meg többet – gyere a kooplab Mester képzésünkre.
Mindent megtanultál, de maradtak még kérdéseid/homályos pontjaid, írhatsz nekünk, vagy hívhatsz bennünket. Minden kérdést szívesen fogadunk, minden felvetésre válaszolunk és konkrét ötleteket adunk egy-egy helyzet megoldására.
Te magad légy a változás, amit látni szeretnél a világban.(M.Ghandi)
Tantestületeknek
Képzések iskoláknak
Olyan közösséggé válni, amely képes reagálni a megváltozott világ kihívásaira, nem könnyű feladat. Amikor aa közösség már nem csak elviseli, ha egy-két tagja képes és akarja a változást, hanem közösen gondolkodik azon, hogyan tehetné jobb hellyé az iskolát mind a diák, mind a saját maga számára, akkor áll a zászló a kooperatív módszerek számára.
Iskolai pedagógus közösségek számára dolgoztuk ki a kooplab Team képzésünket.
A képzés alapelve a
TAPASZTALD MEG! – TUDATOSÍTSD! – ALKALMAZD! – REFLEKTÁLJ!
négyes egyensúlya.
A tréning célkitűzése, hogy a résztvevők – a technikák gyakorlott alkalmazóiként – megtapasztalják saját kreativitásukat a feladatok meghatározásában, az órák szervezésében és bonyolításában, valamint a diákok mozgósításában és motivációjában.
A tréning szerves része a folyamatos mentoring tevékenység, ahol személyre szabottan tudunk minden kollegának segíteni a számára legkényelmesebb technikák begyakorlásában.

koopBlog
Online oktatás hatékonyan?
Lehet hatékony az online tanulás? Milyen egy jó online tanóra?